Μετάφραση- translation this blog

Παρασκευή, 19 Μαΐου 2017

Πόκερ με... flush royal!

Πόκερ με... flush royal!Το λες και... ιστορικό πόκερ! Τέσσερα ραντεβού και ισάριθμες... βασιλικές επιτυχίες. Τελικά, η ιστορία είναι με τη Ρεάλ.

Το ματς στο Καλντερόν τελειώνει με τους οπαδούς της Ατλέτικο να
αποθεώνουν την ομάδα τους, τους παίκτες να αποχαιρετούν το ιστορικό γήπεδο με μια γλυκόπικρη γεύση κι αυτούς της Ρεάλ να ετοιμάζουν αποσκευές για το Κάρντιφ. Ιστορικό πόκερ για τη Βασίλισσα και το flush royal ρίχνει στο καναβάτσο τους ροχιμπλάνκος την τελευταία τετραετία στην Ευρώπη. Γεγονός μοναδικό, αφού απέκλεισε τέσσερις διαδοχικές φορές τον ίδιο αντίπαλο κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις.! Από τον τελικό της Λισσαβόνας και του Μιλάνου στη Μαδρίτη και στο Καλντερόν οι πανηγυρισμοί ήταν της Ρεάλ. Πολλοί τόνιζαν πως η ιστορία χρωστούσε στον Ντιέγκο Σιμεόνε, ωστόσο Ρονάλντο και Ισκο αποφάσισαν πως αυτοί ορίζουν τη μοίρα των προημιτελικών!

Los jugadores del Madrid levantan la Champions en el estadio Da Luz de Lisboa.

Η πρώτη πληγή άνοιξε στη Λισσαβόνα το 2014, αφού στο 93ο λεπτό ο Σέρχιο Ράμος έστειλε το ματς στην παράταση! Η Ατλέτικο κατέρρευσε, η Ρεάλ έκανε το δικό της πάρτι και το 4-1 έδωσε την κούπα στη Βασίλισσα.

Αυτή η πληγή δεν έμελλε να επουλωθεί ούτε ένα χρόνο αργότερα. Ο μεγαλύτερος εφιάλτης του Ντιέγκο Σιμεόνε είχε και όνομα. Ρεάλ Μαδρίτης. Η Ατλέτικο στη ρώσικη ρουλέτα πέταξε εκτός της Λεβερκούζεν και απέναντί της στα προημιτελικά βρήκε τη Ρεάλ! Δυο αγώνες, 180 λεπτά, ένα τέρμα! Ένα χρυσό γκολ στον επαναληπτικό του Μπερναμπέου από τον Τσιτσαρίτο! Ο Μεξικανός έγινε ήρωας για τη Βασίλισσα και τα τύμπανα της νίκης ήχησαν ξανά για τους Μερένχες!